X‏ השיקה את ‏GROK‏: האם ה-‏AI‏ עומד להיות אנושי יותר?‏

מזה זמן מה שאנחנו יודעים/ות ש-X עובדת על פיתוח AI ואף יודעים כי המודל צפוי היה להיקרא GROK. עכשיו, כשהמודל מתחיל להיות זמין למשתמשי פרמיום בארה״ב, אנחנו יכולים/ות להתחיל לשאול ובצדק מה יש לרשת החברתית לחדש וחשוב לא פחות, האם נתחיל להרגיש ש-AI מתנהג כמו בן אנוש? בואו נצלול ונבדוק מה חדש בתחום.

נתחיל מכך ש-X הודיעו כבר לפני מספר חודשים כי האפליקציה עושה שימוש בתוכן שלנו, המשתמשים/ות כדי לאמן את מודל ה-AI שלה. בניגוד למודלים אחרים שמשתמשים במידע מהרשת בלי להגדיר מה המקור שלו, כאן אנחנו יודעים/ות בוודאות כי החברה משתמשת בנו כדי לאמן את המודל הספציפי שלה. תכף נגלה מדוע נקודה זו חשובה כל כך ומבדילה (לפחות נכון לעכשיו) בין כל מערכות ה-AI לבין GROK.

 

GROK

 

שימוש בנתונים מהזמן האחרון

GROK עושה שימוש בנתונים שהוא אוסף מתוך X. המשמעות היא שהוא כמעט ולא מוגבל לזמן מסוים מבחינת עדכון המידע שלו. כל זאת בניגוד ל-ChatGPT שבתחילת הדרך היה מעודכן לשנת 2021 ועם הזמן התחיל ״להדביק את הקצב״. כאן מדובר במודל שיכול לאסוף את המידע מהרשת החברתית ולכן לספק מידע עדכני באופן יחסי והוא יכול לעשות הרבה יותר מזה.

העובדה ש- GROK מתבסס על מה שמתרחש ב-X אומרת שהוא יכול לספר לנו על הטרנדים האחרונים, להיות אקטואלי וגם לספק את התשובות שלו בצורה קצת פחות מסורתית. כיאה לאילון מאסק, גם כאן המערכת שיוצאת תחת ידיו מביאה שנינות ייחודית, גישה למידע שלא בהכרח ״עובר את המיינסטרים״, בצורה שנונה ויש שימליצו שלא להשתמש ב- GROK ללא חוש הומור.

 

להבין את הטרנדים העדכניים

אני הראשונה להגיד שהחיים הם מה שקורה מחוץ לרשתות החברתיות ועם זאת ברור גם לי שכדי להבין מה המגמות הכי עדכניות אין זה מספיק להיפגש עם הקהל בחוץ. ברשתות החברתיות וב-X בפרט אנשים משתפים/ות רעיונות, דעות וגישות. זה המקום בו אפשר להבין על מה אנשים מדברים ולנסות להבין מה מעניין אותם/ן.

העדכניות של GROK הופכת את המודל לשימושי במיוחד עבור אנשי דיגיטל, חברות, ארגונים ואנשי שיווק. היא מאפשרת לקבל החלטות (אם כי ההמלצה היא לקבל אותן בעצמנו כמובן) ולראות עוד צדדים שלא תמיד נוכל להבחין בהם. אגב, נכון לעכשיו התגובות חיוביות כלפי GROK כשהמשתמשים/ות מציינים/ות כי השיח מולו נשמע הרבה יותר אינטליגנטי ומשעשע בהשוואה למודלי AI אחרים.

 

GROK עוד לא בא במקום מודלים אחרים

נכון לעכשיו GROK מציע גרסת AI משעשעת, עדכנית ובמידת מה נטולת צנזורה. עם זאת נכון לעכשיו אי אפשר להגיד שמדובר בכלי שבא להחליף את ChatGPT ובטח לא את GIMINI של גוגל שהשבוע הראה לנו יכולות יוצאות דופן. כרגע GROK עובד רק מול טקסט בלבד כששאר המודלים מתחילים לעבוד עם אודיו, תמונות ווידאו.

GROK לא מציע את אותן היכולות הטכניות של המתחרות אבל הוא מציע תובנות מעמיקות ומציע ידע עדכני המבוסס על משתמשים אמיתיים. זאת יחד עם הצנזורה המינימליסטית שמאפיינת את X עשויים להביא לשימוש בו. יש לציין כי כרגע GROK זמין רק למשתמשי פרמיום בארה״ב אז נצטרך להמתין מעט כדי לדעת לראות מה יביא יום (ניחוש שלי, לא נצטרך לחכות זמן רב).

 

אגב, הנה מה שצייץ מאסק בחשבון ה-X שלו כשתיאר את GROK:

״מערכת GROK של xAI נועדה להשתמש בהומור בתגובות שלה. ל- GROKיש גישה בזמן אמת למידע שזמין בפלטפורמת X וזהו היתרון שלה על פני מודלים אחרים.״

 

טוויט של מאסק

 

רוצים/ות לשמוע עוד על עולם הדיגיטל? שנלווה אתכם/ן בכתיבה שיווקי באנגלית, קופיירייטינג, קמפיינים ברשתות החברתיות וקידום? זה הזמן ללחוץ על ה + שבצד, לשלוח הודעה או לקבוע פגישה ונתקדם 😊

אודותינו

הכותבים והכותבות של A-Z Content דוברים את שפת הכתיבה ברמת שפת אם.
הן נולדו אליה, חיות אותה ביום יום ומביאיות תשוקה עצומה למקצוע.
כל כותבת נבחרה בקפידה וכל אחת מביאה יכולות שונות לכתיבה.

מאמרים נוספים

עקוב/י אחרינו

כתוב/י לנו

Scroll to Top
דילוג לתוכן